Медичне обслуговування в Болгарії

+380 677 71 50 62
Медичне обслуговування в Болгарії
Медичне обслуговування в БолгаріїСучасна система обов'язкового медичного страхування ("здравне осігуряване") регламентується відповідно до закону про медичне обслуговування ("Закон за здравното осігуряване"). Система обов'язкового медичного страхування створена як державна монополія. Після минулих в країні реформ більшість лікувальних закладів були перетворені в приватну, муніципальну та державну форму. Крім того, було розширено кількість загально практикуючих лікарів (так званий "личен лекар").
 
Правом безкоштовного медичного обслуговування в Болгарії можуть користуватися:
• громадяни Болгарії
• іноземці, які постійно перебувають в країні
• іноземці з дозволом на тривале перебування, які законно працюють на території Болгарії і сплачують щомісячні відрахування до фонду медичного страхування.
 
Іноземці, які короткостроково перебувають в Болгарії не мають права на безкоштовну медичну допомогу.
 
Туристи, які приїжджають на відпочинок до Болгарії й іноземці зі статусом ВНП, повинні попередньо оформити страховку. У разі оформлення такої страховки, медичні послуги, вказані в переліку гарантованих медичних послуг, надаються безкоштовно. Усі витрати на зазначені види послуг в такому разі несе страхова компанія. Наявність медичної страховки є обов'язковим при подачі документів на туристичну візу і ВНП.
Після отримання статусу ПМП іноземець може оплачувати медичне страхування в НТІ (Національний осігурітельний інститут).
 
За умови, що страховка оплачена, іноземець отримує право на частково оплачуване медичне обслуговування, нарівні з громадянами Болгаріі. Для отримання медичного обслуговування по лінії НТІ, потрібно вибрати особистого лікаря. Звичайно це можна зробити за місцем проживання, зареєструватися у нього, отримати медичну картку ("Здравноосігурітелна книжка"), занести в неї особисті дані і з цією карткою можна звертатися за частково оплачуваною медичною допомогою. Зазвичай всі напрямки до фахівців вузького профілю здійснюються через особистого лікаря.
 
Іноді НТІ не встигають вносити відомості про оплату страхових внесків (осігуровок), в цьому випадку потрібно до них сходити і отримати сертифікат про безперервне право медичного страхування. І на додаток до картки носити з собою цей сертифікат, якщо збираєтеся звернутися за медичною допомогою.
 
Якщо іноземець працює за наймом і має трудовий договір, то медичну страховку розраховує бухгалтерія і виплачує роботодавець, виходячи із зарплати, зазначеної в договорі.
 
Якщо іноземець - самостійно страхується, то щомісячні страхові внески розраховуються, виходячи з мінімального страхового доходу для осіб, які самостійно страхуються - 420 лева. Страховий внесок становить 8%  від цієї суми, разом: 33,60 лева, що становить близько 18 євро щомісяця.
 
Існує і добровільне медичне страхування, послуга, пропонована страховими компаніями, тут все індивідуально, залежить від переліку страхових випадків, від страхової компанії, від терміну договору і ще від тисячі різних нюансів.
Немає великого сенсу в страховці, коли людина майже здорова і мова йде про невеликі суми, але в разі будь-якої операції, хронічного захворювання сума, що виплачується НТІ, виростає значно. А санаторне лікування, просте, без люкса, можна отримати за символічну суму.
 
Пологи і лікування дітей по лінії НТІ, в принципі, безкоштовні, може знадобитися оплата додаткових послуг, це може бути вибір лікаря, що приймає пологи, спеціально обладнана палата, витратні матеріали - шприци, крапельниці та ін.
 
Болгарія має великий потенціал для бальнеологічного лікування. На території країни є безліч мінеральних джерел, що дозволяють лікувати цілий ряд захворювань.
Подобные статьи
13/02/2015 Митні правила та Болгарії
Митні правила підрозділяються на ввезення товарів з країни Європейського Союзу та на ввезення товарів з країн, що не входять в Європейський Союз.   Особистий багаж осіб, які в'їжджають в Болгарію з країн, які не є членами ЄС, звільняється від ввізного митного податку за умови, що ввезення таких товарів є нек...
13/02/2015 Пенсія в Болгарії
Між Україною і Болгарією існує договір, за яким ви можете отримувати свою українську пенсію в Болгарії. Пенсіонери в Болгарії мають особливий статус. Саме для цієї категорії громадян в країні діє спрощений режим отримання посвідки на проживання. Крім того, відносно дешева нерухомість, низька вартість життя, близька кул...
13/02/2015 Освіта в Болгарії
Освітня система має наступну структуру: дошкільна, основна (початкова і прогімназійна), середня та вища освіта.   Шкільна освіта в Болгарії регулюється «Законом про народну освіту» (Закон за народната просвіта). Тривалість навчального року з 15 вересня по 15 червня. Навчальний рік ділиться на 2 піврі...
13/02/2015 Покупка і оренда машини в Болгарії
Купівля автомобіля в Болгарії   Іноземні громадяни можуть придбати автомобіль в Болгарії при наявності зареєстрованої юридичної особи в країні (докладніше про можливості її відкриття Ви можете прочитати в розділі "Бізнес" на нашому сайті). При покупці автомобіля в лізинг, необхідно щоб фірма була зареє...
13/02/2015 Страхування нерухомості в Болгарії
Після придбання нерухомості одним з найбільш важливих кроків для її збереження є страхування від безпосереднього пошкодження будівлі, від впливу природних і атмосферних явищ, від злодійства, нанесення збитку від неправомірних дій третіх осіб і т. п.   Наша компанія від імені та за рахунок клієнта пропонує укласт...
13/02/2015 Витрати покупців нерухомості в Болгарії
Болгарія  відноситься до країн Європи, де найнижчі податки на нерухоме майно.   Податки, пов'язані з придбанням нерухомості   Податок на придбання нерухомості - 2-3% від суми матеріального інтересу - розраховується або від продажної вартості або від розміру податкової оцінки. За базу розрахунку б...
13/02/2015 Корисна інформація
...
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости