Поделиться

Пенсія в Болгарії

+380 677 71 50 62
Пенсія в Болгарії
Пенсія в БолгаріїМіж Україною і Болгарією існує договір, за яким ви можете отримувати свою українську пенсію в Болгарії. Пенсіонери в Болгарії мають особливий статус. Саме для цієї категорії громадян в країні діє спрощений режим отримання посвідки на проживання. Крім того, відносно дешева нерухомість, низька вартість життя, близька культура, відсутність мовного бар'єру і прекрасний клімат роблять тривале перебування іноземного пенсіонера в Болгарії особливо комфортним.
 
Процедура отримання посвідки на проживання для пенсіонерів нескладна, розповімо про неї трохи докладніше.
 
Перший етап - підготовка документів для їх подачі на імміграційну візу, так звану візу "Д". Для отримання цієї візи заявник-пенсіонер повинен надати наступний набір документів:
• Візова анкета в двох примірниках, всі глави якої повинні бути заповнені. В кінці анкети заявнику потрібно власноруч поставити підпис.
• Закордонний паспорт, який буде дійсний протягом як мінімум трьох місяців після закінчення поїздки. Крім того необхідна копія першої сторінки паспорта.
• Дві кольорові фотографії на світлому фоні розміром 3,5x4,5 см. Обличчя на фотографії має бути чітким, великим, тільки в анфас і займати 70-80% кадру. Консульство не приймає фотографії в окулярах із затемненим склом.
• Докази про забезпечення житлом на час перебування в країні. Це може бути документ, що підтверджує наявність у власності об'єкта нерухомості або нотаріально завірений договір оренди житла в Болгарії.
• Підтвердження пенсійного статусу. Документ, наданий компетентним органом України (як правило, Пенсійним Фондом, а для колишніх військових - це Міністерство Оборони), що доводить, що ви є пенсіонером і отримуєте пенсію, та довідку про отримання пенсії за останні три місяці, перекладену на болгарську мову. Довідка повинна вказувати розмір отримуваної пенсії. Бажано, щоб пенсія становила не менше 80 євро, інакше можлива відмова.
• Докази про фінансове та соціальне забезпечення на час перебування в країні. Необхідно відкрити в болгарському банку рахунок і покласти на нього мінімум 1500 євро на людину, бажано 2000 євро (чим більше грошей на рахунку, тим швидше і безпроблемніше Вам видадуть візу. Після подачі на ВНЖ гроші з рахунку можна відразу зняти). Виписку про наявність грошей і рахунки надати в консульство.
• Поліс медичного страхування, дійсний в країнах Європи на весь термін поїздки. Сума покриття повинна становити не менше 30 000 євро.
• Довідка про судимість - оригінал і завірений переклад.
 
Віза "Д" видається на півроку і дає Вам право на тимчасове місце проживання. Володар даної візи має право звернутися в службу міграції за місцем перебування в Болгарії за отриманням дозволу на проживання терміном на один рік. Для клопотання про вид на проживання необхідно надати такий же пакет документів, як і на візу «Д». Медичну страховку необхідно зробити в болгарській фірмі на рік вперед. Її вартість залежить від виду полісу: від 100 левів на рік за "основний" пакет, що покриває лише амбулаторне обслуговування, до 1500 левів - за "повний" пакет, який покриває всі можливі послуги.
 
ВНП видається протягом десяти робочих днів. Після отримання паспорта зі штампом необхідно подати заяву на виготовлення особистої карти. Цей документ можна зробити, як за терміновим, так і за звичайним тарифом. Вид на проживання необхідно щорічно продовжувати. Проживши в Болгарії зі статусом ВНП безперервно п'ять років, Ви маєте право отримати ДВП - довгостроковий вид на проживання або ПМП- постійне місце проживання. Однак для ДВП за всі ці роки претенденту дозволяється бути відсутнім в країні максимум 10 місяців, причому, не більше шести місяців поспіль, для ПМП дозволяється бути відсутнім в країні максимум 30 місяців. По закінченню 5 років у статусі ДВП або ПМП Ви можете подати документи на отримання болгарського громадянства по натуралізації.

Як отримувати пенсію в Болгарії
Самий простий і зручний варіант - оформити отримання пенсії в Україні, перерахуванням на банківську пластикову карту і отримувати гроші шляхом зняття готівки в будь-якому банку. З картою Ви зможете користуватися своїми грошима скрізь. Оформлюйте будь-яку з класичних карт, щоб не було обмеження у виборі банкомату. Витрати на отримання грошей готівкою в банкоматі в межах 1-2% залежно від банку. В магазині карткою можна розплачуватися без відсотків. Гривні конвертуються в місцеву валюту при розрахунку або знятті готівки за курсом Центрального Банку України на день здійснення операції, що вигідніше, ніж купівля валюти в обміннику.
 
Інший варіант: відкрити рахунок в українському банку і дати доручення на конвертацію пенсії з гривневого рахунку та переклад на завчасно відкритий рахунок в болгарському банку. Для того, щоб це здійснити потрібно оповістити податкову про відкриття рахунку в Болгарії, отримати від них квиток повідомлення та представити його в ваш український банк - тільки після цього вони можуть здійснювати перекази.
 
Порядок оформлення документів для призначення пенсії
 
Громадяни України, які виїхали на постійне проживання за межі країни і не мають підтвердженого реєстрацією місця проживання та місця перебування на території України, подають заяву про призначення пенсії по зразку безпосередньо до Пенсійного фонду України.
 
Відповідно до Переліку документів, необхідних для призначення трудової пенсії, до заяви громадянина який звернувся за призначенням трудової пенсії по старості (по прикладеному зразку), повинні бути додані оригінали документів:
• 3аява про призначення пенсії та анкета застрахованої особи заповнюються чітким почерком без виправлень.
• Адреса проживання за кордоном і на території України до від'їзду вказується в заяві друкованими літерами.
• Відомості про документ, який засвідчує особистість зазначаються в заяві на підставі закордонного паспорта України.
• Відомості при заповненні анкети застрахованої особи вказуються на підставі свідоцтва про народження та закордонного паспорта.
• Копію (виписку) українського Паспорту необхідно завірити в консульській установі України.
• Трудову книжку бажано представляти в оригіналі. В окремих випадках може представлятися чітка копія трудової книжки (завірена нотаріусом на території України або консульською установою України за кордоном). Довідки про періоди роботи представляються тільки в оригіналах.
• Довідка про заробітну плату за будь-які 5 років поспіль трудової діяльності в Україні представляється тільки в оригіналі, із зазначенням відрахувань внесків до Пенсійного фонду або органи соціального страхування та перейменування організації.
• У разі безпосереднього перебування на території України - заява про призначення пенсії та необхідні документи можуть бути подані особисто в пенсійний орган за місцем свого перебування підтвердженого реєстрацією.
 
Подобные статьи
27/04/2015 Медичне обслуговування в Болгарії
Сучасна система обов'язкового медичного страхування ("здравне осігуряване") регламентується відповідно до закону про медичне обслуговування ("Закон за здравното осігуряване"). Система обов'язкового медичного страхування створена як державна монополія. Після минулих в країні реформ більшість ...
13/02/2015 Митні правила та Болгарії
Митні правила підрозділяються на ввезення товарів з країни Європейського Союзу та на ввезення товарів з країн, що не входять в Європейський Союз.   Особистий багаж осіб, які в'їжджають в Болгарію з країн, які не є членами ЄС, звільняється від ввізного митного податку за умови, що ввезення таких товарів є нек...
13/02/2015 Освіта в Болгарії
Освітня система має наступну структуру: дошкільна, основна (початкова і прогімназійна), середня та вища освіта.   Шкільна освіта в Болгарії регулюється «Законом про народну освіту» (Закон за народната просвіта). Тривалість навчального року з 15 вересня по 15 червня. Навчальний рік ділиться на 2 піврі...
13/02/2015 Покупка і оренда машини в Болгарії
Купівля автомобіля в Болгарії   Іноземні громадяни можуть придбати автомобіль в Болгарії при наявності зареєстрованої юридичної особи в країні (докладніше про можливості її відкриття Ви можете прочитати в розділі "Бізнес" на нашому сайті). При покупці автомобіля в лізинг, необхідно щоб фірма була зареє...
13/02/2015 Страхування нерухомості в Болгарії
Після придбання нерухомості одним з найбільш важливих кроків для її збереження є страхування від безпосереднього пошкодження будівлі, від впливу природних і атмосферних явищ, від злодійства, нанесення збитку від неправомірних дій третіх осіб і т. п.   Наша компанія від імені та за рахунок клієнта пропонує укласт...
13/02/2015 Витрати покупців нерухомості в Болгарії
Болгарія  відноситься до країн Європи, де найнижчі податки на нерухоме майно.   Податки, пов'язані з придбанням нерухомості   Податок на придбання нерухомості - 2-3% від суми матеріального інтересу - розраховується або від продажної вартості або від розміру податкової оцінки. За базу розрахунку б...
13/02/2015 Корисна інформація
...
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости