Процедура купівлі нерухомості в Болгарії

+380 677 71 50 62
Процедура купівлі нерухомості в Болгарії
 
 
Процес купівлі нерухомості в Болгарії нескладний і виглядає наступним чином.
 
1. Перший і важливий етап при купівлі нерухомості - визначити мету купівлі. Одна справа коли Ви купуєте нерухомість в Болгарії з метою інвестиції, інша - для відпочинку або постійного проживання. Вибираючи нерухомість у Болгарії, треба пам'ятати, що ціна нерухомості залежить не тільки від якості самого об'єкта, а й від місця розташування об'єкта, пропонованих зручностей, інфраструктури і т.п. Свою співпрацю з клієнтом Dreamhome починає з детального обговорення цілей покупки, бажаних характеристик об'єкта нерухомості або бізнесу, якщо це інвестиції - планований рівень прибутку, можливість використання кредиту та ін.
На нашому сайті www.dreamhome-bg.ru Вашій увазі запропоновано широкий вибір нерухомості, опис, фотографії, ціни й планування приміщень для попереднього ознайомлення з варіантами, які зацікавили Вас, але це далеко не всі об'єкти, які ми можемо Вам запропонувати в Болгарії. Навіть якщо в нашому сайті Ви не знайшли відповідної пропозиції, зв'яжіться з нами за телефоном, електронною поштою або скайпом і ми підберемо для Вас кращі варіанти. Всі наші пропозиції проходять ретельну юридичну перевірку, тому в їх "чистоті" Ви можете не сумніватися.
 
2. Організація оглядового туру
Протягом багатьох років роботи з клієнтами, компанія "Дрійм Хоум" переконалася, що найкращим способом купити нерухомість для клієнта, є ознайомча поїздка, яка ретельно планується і організовується індивідуально, відповідно до побажань і перевагам кожного клієнта.

Ми пропонуємо Вам чотириденну подорож до Болгарії, з метою ознайомлення з різними об'єктами і районами, в яких Ви хотіли б придбати нерухомість. Це допоможе Вам зорієнтуватися в незнайомій країні і відчути місцевий колорит. Наші співробітники детально спланують і організують для Вас весь маршрут, під час якого Вам будуть запропоновані до показу першокласні апартаменти і комплекси.

Наша задача, надати Вам повну і ясну картину ситуації на ринку нерухомості в країні, дати Вам можливість відчути дух і побут Болгарії, її перспективу і напрямок розвитку. Показати найбільшу кількість нерухомості, що відповідає Вашим вимогам.

Після того як Ви оберете зручний для Вас час приїзду, ми Вам забронюємо місце в комфортабельному готелі 3 зірки і відправимо підтвердження резервації, на основі якої Ви зможете відкрити візу до Болгарії. Також ми Вам допоможемо у купівлі авіаквитків. У Болгарії Вас зустрінуть наші представники, допоможуть з розміщенням і далі проведуть огляди об'єктів нерухомості відповідно до Ваших побажань. Після покупки нерухомості відшкодовується вартість авіаквитків і візи.
 
3. Бронювання нерухомості
Після вибору об'єкта, вноситься завдаток у розмірі близько 2000 євро. Тільки тоді об'єкт знімається з продажу і закріплюється за клієнтом строком до 30-и днів. Бронювальний збір (завдаток) не повертається, він входить у вартість купленої Вами нерухомості.
 
4. Підготовка і підписання Попереднього договору
Протягом терміну бронювання між покупцем і забудовником підписується Попередній договір купівлі-продажу нерухомості. Попередній договір являє собою юридичний документ. В ньому обумовлюються важливі умови, які пізніше переносяться в остаточний договір - Нотаріальний акт, а саме: докладний опис об'єкта, його вартість, умови, терміни і графік оплати, опис сторін договору, відповідальність сторін, гарантії та санкції . Для споруджуваного житла уточнюється термін здачі об'єкта в експлуатацію. Після підписання попереднього договору у Вас є зазвичай місяць для оплати першого внеску, який становить 30-40% вартості об'єкта. Сума перекладається на банківський рахунок забудовника або готівкою в залежності від форми платежу, обумовленої в договорі.
При бажанні сторони можуть не укладати Попередній договір, а відразу підписати Основний договір (Нотаріальний акт). Це актуально, коли покупець відразу готовий заплатити повну вартість об'єкта.
 
5. Підписання Основного договору
Після внесення 100% плати за договором та виконання сторонами умов договору оформляється нотаріальний акт, який і є документом на право власності. Нотаріальний Акт підписується сторонами і посвідчується нотаріусом, в районі дії якого розташований об'єкт. Для оформлення нерухомості в Болгарії покупець - як іноземна фізична особа повинна подати закордонний паспорт, при покупці ж на юридичну особу - всі установчі документи на фірму. Після підписання документа продавцем і покупцем і завірення їх підписів нотаріус представляє Нотаріальний акт до районного суду. Суддя вносить зміну по об'єкту в державний регістр нерухомого майна. Відмітка про вписування робиться і в самому нотаріальному акті. Перед здійсненням операції нотаріусу представляється посвідчення (виписка) з того ж регістра про відсутність "тягарів" об'єкта, тобто про його "чистоту". Виписка так само підтверджує належність об'єкта даній особі - продавцю. У посвідченні відбивається наявність іпотеки об'єкта, права на користування об'єктом третіми особами, заборона на продаж, відкриті судові справи і т.п.

При підписанні нотаріального акту вноситься державний збір - еквівалент гербового податку - 2% від ціни угоди, нотаріальні тарифи (за таблицею нотаріуса,% залежно від суми), а також інші збори (в цілому не більше 3-5% від оцінки нерухомості).
 
6. Реєстрація та оформлення права власності
Після того як нотаріальний акт отриманий, покупець зобов'язаний протягом 2-х місяців подати декларацію про придбання нерухомості в територіальну податкову інспекцію за місцем знаходження об'єкта.

Також покупець-іноземець повинен стати на облік в муніципалітет і в семиденний термін зареєструвати власність на своє ім'я в Булстаті (Департамент статистики Болгарії), щоб отримати там відповідний індивідуальний код. Після реєстрації Вам дадуть посвідчення і пластикову карту Булстат з унікальним ЄІН (єдиний ідентифікаційний номер). На всіх цих етапах Вам допоможуть наші консультанти і юристи.
 
Особливості придбання житла, що будується
 
Якщо Ви купуєте житло, яке будується, то обов'язково перевірте наявність наступних документів у продавця:
• договір про покупку землі;
• дозволу на будівництво та пакету погоджень (оплачене підключення комунальних платежів: каналізації, води та електроенергії);
• документи, що вказують на якість будівництва, матеріалів, підведення водопроводу, електроенергії та каналізації, кабельного телебачення і телефону.
 
У Болгарії покупка житла, що будується дуже поширена. У договорі прописуються площа, межі власності, яка купується, оздоблювальні матеріали, з яких будується об'єкт, строки оплати та штрафні санкції у разі затримки платежів з боку покупця або будівництва з боку продавця.
 
Після прийняття об'єкта державною комісією, Покупець підписує акт здачі-приймання житла. Після цього оформляється володіння об'єкта у власність за описаним вище чином. Таким чином юридично Покупець стає власником споруджуваного житла тільки з моменту кадастрової реєстрації об'єкта.
 
Купівля земельних ділянок
Продавати землю іноземним фізичним особам в Болгарії заборонено - можна тільки орендувати. Тому якщо покупець - приватна особа, то ділянку під будинком, також доведеться брати в оренду. У будь-якому випадку, якщо Ви купуєте будинок з ділянкою, краще і простіше створити юридичну особу і купувати все відразу із землею.

На купівлю землі буде укладено окремий договір, але його положення і процедура його укладення аналогічні угоді про купівлю квартири або будинку. Різниця буде в тому, що договір укладається на фірму, а не на приватну особу. Землю також можна купити віддалено, навіть не виїжджаючи до Болгарії, а діючи через довірених осіб, агентів або юристів.
Вся земля в Болгарії ділиться на два типи: що знаходиться в так званій регуляції і знаходиться не в регуляції. «У регуляції» означає, що ділянка включена в план розвитку конкретного населеного пункту і прийнятий план забудови. Якщо земля «не в регуляції», тобто знаходиться в районі, де немає затвердженого плану забудови або задіяна в сільськогосподарській діяльності, то на ній без дозволу будувати не можна. Для його отримання потрібно звернутися до місцевої адміністрації.

Переклад сільських угідь в регуляцію - процедура тривала і часто дорога, іноді вона досягає півтора-двох років. Терміни і вартість залежать від категорії землі: якщо земля сприятлива для сільського господарства, то є варіант, що місцева влада взагалі відмовляться її переводити в регуляцію. Якщо категорія землі не є сприятливою для сільського господарства, то процедура переведення її в регуляцію виявиться швидкою і дешевою.

Будівництво будинку навіть на землі в регуляції зажадає спеціального дозволу влади. При будівлі приватного будинку проблем з дозволом бути не повинно. При цьому, незважаючи на те що земля належить фірмі, будівництво будинку можна оформити на фізичну особу.
 
Подобные статьи
15/04/2016 Особливості нерухомості у Болгарії
У відповідність з болгарським законом, іноземні фізичні та юридичні особи користуються рівними правами на придбання нерухомості з громадянами Болгарії. У Болгарії іноземні фізичні та юридичні особи можуть набувати житлову або комерційну нерухомість, а також ділянки землі під будівництво.   Однак існують деякі об...
13/02/2015 Ціни на нерухомість в Болгарії
Ціни на нерухомість в Болгарії обумовлюються наступними факторами: • розташування: віддаленість від моря (1,2,3 лінія або далі), престиж самого регіону або курорту, близькість до заповідних зон, інтенсивність забудови в даній місцевості і т.п., • якість будівництва: використовувані матеріали і відповідність...
13/02/2015 Податки на нерухомість і нотаріальні такси в Болгарії
Коли об'єкт нерухомості буде готовий для оформлення права власності / підготовлені всі необхідні згідно Болгарського законодавства документи / і клієнт оплатив всі суми за попереднім договором, приступаємо до нотаріального оформлення квартири у власність. Воно відбувається в конторі Нотаріуса в районі районного суд...
27/04/2015 Де купується нерухомість
Найчастіше купується нерухомість у Болгарії на узбережжі. Нерухомість в Болгарії на березі Чорного моря  найчастіше купують для власного відпочинку. Деякі замислюються про здачу куплених будиночків, котеджів або апартаментів в оренду іншим туристам. Є й такі, хто вибирає берег Чорного моря для постійного проживанн...
18/03/2015 Щорічні витрати після купівлі
Щорічні платежі після купівлі нерухомості складаються з оплати річних податків та індивідуальних експлуатаційних витрат:   1. Щорічні податки - Податки в Болгарії вважаються одними з найнижчих в Європі   У Болгарії власники нерухомості виплачують 2 щорічних податку (якщо власник здає нерухомість в оренду,...
16/09/2015 Нерухомість в Болгарії
...
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости