Щорічні витрати після купівлі

+380 677 71 50 62
Щорічні витрати після купівлі
Щорічні витрати після покупкиЩорічні платежі після купівлі нерухомості складаються з оплати річних податків та індивідуальних експлуатаційних витрат:
 
1. Щорічні податки - Податки в Болгарії вважаються одними з найнижчих в Європі
 
У Болгарії власники нерухомості виплачують 2 щорічних податку (якщо власник здає нерухомість в оренду, сплачується і податок на прибуток):
 
Щорічний податок на майно (Даник імот)
Кожен власник нерухомості - будь він фізична або юридична особа - зобов'язаний платити щорічний податок на майно. Якщо об'єкт належить кільком власникам, то вони оплачують податок пропорційно своїм часткам.
Базою оподаткування для фірм є балансова вартість нерухомості, для приватних осіб - ціна нерухомості, яка визначається територіальною податковою службою (податкова оцінка).
 
Податкова ставка однакова для фізичних та юридичних осіб і становить 0,15%. Вноситься чотирма рівними частинами до 31 березня, 30 червня, 30 вересня і 30 листопада. Фірми та фізичні особи, які оплачують податок одноразово до 31 березня, отримують знижку 5% від суми податку.
 
Важливо! Податок стягується не з ринкової вартості об'єкта (фактично сплачена за об'єкт нерухомості), а з податкової оцінки об'єкта, яка, як правило, становить 40-50% від ринкової вартості нерухомості!
 
Комунальний податок (Такса за Битові отпадиці)
Комунальний податок являється збором за вивіз сміття. Вартість збирання побутових відходів встановлюється місцевою владою. Визначається вона від балансової вартості об'єкта, від престижності та транспортної завантаженості району. Податкова ставка становить середньо 0,2-0,3% в рік залежно від муніципалітету. Оплачується комунальний податок одночасно з податком на нерухоме майно. Тариф однаковий для фізичних та юридичних осіб.
 
Податок на прибуток
Платиться тільки якщо ви здаєте житло в оренду. Податок на прибуток складає 10% одержуваної з орендаря суми.
 
2. Індивідуальні витрати: платежі за воду і електрику оплачуються за показниками лічильників, встановлених в кожній квартирі виходячи з тарифів:
• Електроенергія: в країні встановлено два тарифи - денний (на даний момент коштує 10 євроцентів за 1 kW / h) і нічний (5 євроцентів за 1 kW / h)
• Вода - 1,10 Євро / кубометр
 
Електрика і вода обходяться в суму 50-100 євро на місяць. Більшість рахунків можна оплатити в найближчому банку або навіть скористатися послугою автоматичного зняття з рахунку.
 
Крім того, власники зазвичай оплачують і додаткові послуги, такі як телефонний зв'язок та інтернет.
Зразкові тарифи:
• Телефон: установка нової лінії - 10-15 євро; абонентська місячна плата - 7-10 євро
• Інтернет: установка нової лінії - 15-20 євро; абонентська місячна плата - 10-15 євро
Підтримка будівлі також оплачується власниками, але нараховується вона по-різному
• Підтримка міської нерухомості, як правило, прибирання під'їздів, витрати на електрику, охорону і періодичний ремонт будівлі. У такому випадку збори власників приймають рішення про те, який персонал і за яку винагороду буде надавати ці послуги, і залежно від цього формують щомісячні внески.
• Інша ситуація спостерігається з новозбудованими об'єктами на курортах Болгарії. Курортна нерухомість нового покоління являє собою Апарт-комплекси, що розташовують територією і пропонують безліч зручностей своїм власникам (басейн, дитячі та спортивні майданчики, паркінг, рецепція і охорона, оздоровчий центр, магазини та ін.). Дана інфраструктура потребує постійного обслуговування, тому для таких об'єктів характерна наявність так званої "такси підтримки". Вона передбачає догляд за територією комплексу (цілісне підтримання комплексу - озеленення, підтримка басейну, освітлення території, прибирання загальних частин, цілорічну і цілодобову охорону, вивіз сміття). Оплачується такса підтримки раз на рік, її величина різна для кожного об'єкта, але коливається в інтервалі від 6 до 12 євро на рік за кв. м.
• Якщо ж Ви володієте приватним будинком, то в такому випадку витрати по його підтримці дуже індивідуальні і залежать від Вас і Ваших бажань. Якщо Ви постійно проживаєте в своєму будинку, то основний догляд за ним можете здійснювати Ви самі. Якщо ж будинок використовується для періодичного відпочинку, то бажано подбати про укладення договору з охоронною фірмою. Також Вам можуть знадобитися послуги садівника або домашнього помічника.
Подобные статьи
15/04/2016 Особливості нерухомості у Болгарії
У відповідність з болгарським законом, іноземні фізичні та юридичні особи користуються рівними правами на придбання нерухомості з громадянами Болгарії. У Болгарії іноземні фізичні та юридичні особи можуть набувати житлову або комерційну нерухомість, а також ділянки землі під будівництво.   Однак існують деякі об...
13/02/2015 Ціни на нерухомість в Болгарії
Ціни на нерухомість в Болгарії обумовлюються наступними факторами: • розташування: віддаленість від моря (1,2,3 лінія або далі), престиж самого регіону або курорту, близькість до заповідних зон, інтенсивність забудови в даній місцевості і т.п., • якість будівництва: використовувані матеріали і відповідність...
13/02/2015 Процедура купівлі нерухомості в Болгарії
    Процес купівлі нерухомості в Болгарії нескладний і виглядає наступним чином.   1. Перший і важливий етап при купівлі нерухомості - визначити мету купівлі. Одна справа коли Ви купуєте нерухомість в Болгарії з метою інвестиції, інша - для відпочинку або постійного проживання. Вибираючи нерухомість ...
13/02/2015 Податки на нерухомість і нотаріальні такси в Болгарії
Коли об'єкт нерухомості буде готовий для оформлення права власності / підготовлені всі необхідні згідно Болгарського законодавства документи / і клієнт оплатив всі суми за попереднім договором, приступаємо до нотаріального оформлення квартири у власність. Воно відбувається в конторі Нотаріуса в районі районного суд...
27/04/2015 Де купується нерухомість
Найчастіше купується нерухомість у Болгарії на узбережжі. Нерухомість в Болгарії на березі Чорного моря  найчастіше купують для власного відпочинку. Деякі замислюються про здачу куплених будиночків, котеджів або апартаментів в оренду іншим туристам. Є й такі, хто вибирає берег Чорного моря для постійного проживанн...
16/09/2015 Нерухомість в Болгарії
...
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости