Інформація про країну

+380 677 71 50 62
Інформація про країну
Інформація про країнуБолгарія - найдавніша європейська держава, шляхи розвитку якої не раз перетиналися з історією світової цивілізації.
Це держава, при своєму зручному географічному положенні, при розвиненій туристичній інфраструктурі і крайньої гостинності має всі підстави вважатися бажаною в плані проживання і подорожей по її території.

Розташована Болгарія на Балканах. Має досить довгу берегову лінію на Чорному морі, на всьому протязі якій розташовані прекрасні пляжі, природні бухти і красиві пейзажі.

Щорічно в Болгарію спрямовуються тисячі туристів, охочих не тільки влітку відпочити на курортах Болгарії, взимку покататися на лижах, але й познайомитися з культурою і традиціями народу цієї красивої країни, а також відвідати культурні та історичні центри Балканського півострова. У Болгарії також круглий рік можна підлікуватися на бальнеокурортах.

Останні роки характеризуються швидким економічним зростанням. На даний момент Болгарія зберігає найнижчі ціни в усьому ЄС, але поступово рівень життя в цій країні починає підвищуватися - очікується, що ціни підуть вгору. Цей фактор забезпечує постійний інтерес іноземних інвесторів до країни.

Територія Болгарії: 110993 кв.км

 

Столиця: Софія

 

Населення: На території Болгарії проживають  приблизно 7 364 000. Більшу частину населення (85%) складають болгари. Також проживають турки, цигани, росіяни, українці, греки, вірмени.

Державна мова: болгарська мова. У Болгарії більша частина населення добре володіє російською мовою.

 

Релігія: Основна релігія - православне християнство. Близько 10% населення проповідує іслам. Віросповідання в країні вільно; релігійні установи відокремлені від держави.

 

Національна валюта: Офіційна валюта в Болгарії - лев (лв.). 1 євро = 1,95 лева.

Державний устрій: Болгарія - парламентська республіка. Глава держави - президент, що обирається на основі загального і прямого виборчого права строком на п'ять років. Постійно діючий вищий орган законодавчої влади - однопалатні Народні збори (240 депутатів), що обирається строком на чотири роки.

Вищим судом загальної юрисдикції є Вища судова рада, яка визначає персональний склад органів суду, прокуратури та слідства в Болгарії, а вищим судом конституційної юрисдикції є Конституційний суд Болгарії, який може скасовувати неконституційні закони і положення; його рішення оскарженню не підлягають.

Форма правління: парламентська республіка
Глава держави - президент - Росен Плевнелієв
прем'єр-міністр - Пламен Орешарські
           
Географічне положення: Країна розташована на західному узбережжі Чорного моря. Зі сходу омивається Чорним морем. Межує з Грецією і Туреччиною на півдні, з Сербією і Македонією на заході і з Румунією, з якою розділена річкою Дунай, на півночі. Довжина кордонів Болгарії становить 2,264 км. Річкова межа при цьому налічує 680 км, а чорноморське узбережжя - 400 км; південні і західні кордони визначені в основному гірськими хребтами.

Основні свята країни:
1 січня - Новий рік, день Св. Василія / національне свято /
6 січня - Богоявлення в Болгарії (Іорданов день);
14 лютого - День Св. Валентина та Трифон зарізан (свято Виноградаря);
1 березня - День приходу весни (Баба Марта);
3 березня - День визволення від османського ярма / національне свято /;
25 березня - Благовіщення Пресвятої Богородиці;
1 квітня - День сміху;
1 травня - Міжнародний день трудящих, / національне свято /;
6 травня - День Св. Георгія, день болгарської армії, / національне свято /;
24 травня - День слов'янської писемності;
2 червня - День всіх полеглих за свободу Болгарії, / національне свято /;
9 серпня - День ВМФ Болгарії;
6 вересня - День об'єднання Болгарії, / національне свято /;
22 вересня - День незалежності Болгарії, / національне свято /;
1 листопада - День народних будителів, / національне свято /;
8 грудня - День студента;
24 грудня - Святвечір, / національне свято /;
25 грудня - Різдво Христове, / національне свято /.

Час: Влітку (з кінця березня місяця по кінець жовтня) відстає від московського на 1 годину; Взимку (з кінця жовтня по кінець березня) відстає від московського на 2 години.

Клімат: Площа Болгарії невелика, проте її клімат досить різноманітний. Країна знаходиться у континентальній і середземноморській кліматичних зонах. Болгарські гори і долини є природними бар'єрами або каналами для повітряних мас, що створює різкий контраст у погоді на відносно коротких відстанях. Зона континентального клімату дещо більше, так як континентальні маси повітря легко потрапляють на Дунайську низовину. Вплив континентального клімату більш сильний взимку, коли відбуваються сильні снігопади. Чорне море надає переважний вплив на його узбережжя, де завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажливої жари. Середня температура липня на узбережжі + 27 ° С, січня + 5 ° С. В горах субальпійський клімат з довгими сніжними зимами. Взимку середня температура -4 ° С, влітку + 20 ° С; покрив снігу може досягати 4-5 метрів.

Географія
Незважаючи на відносно невеликі розміри, ландшафт Болгарії вельми різноманітний. Навіть в невеликих районах країни можна одночасно побачити долини, плато, пагорби, гори, водойми, ущелини, і глибокі річкові долини. Велика частина країни - гірські хребти: Стара-Планіна, Средна-Гора, Ріла, Пірін, Родопи. Ліси займають близько 1/3 території, переважно листяні.

Стара Планіна (Балканські гори) - велика гірська система в Болгарії. Перетинають Болгарію з заходу на схід, розділяючи її на Північну і Південну Болгарію. Довжина гір - близько 555 км, висота до 2376 м (гора Ботев). Стали основою назв Балканський півострів і Балкани.

Балканські гори формують вододіл, з якого річки, розташовані на північ, несуть свої води в Дунай, а на південь - в Егейське море. Деякі менші річки в східній частині гір течуть безпосередньо в Чорне море. Средна-Гора - вузький гірський хребет довжиною приблизно 160 км і висотою 1600 м, спрямований зі сходу на захід, паралельно Старій Планіні. Між двома хребтами розташована Трояндова (Казанликська) долина, відома трояндовим маслом.

Національні та природні парки: Ріла, Пірін, Центральні Балкани, Врачанський Балкан, Вітоша, Странджа, Золоті піски та ін.

Резервати: У країні кілька десятків резерватів. Найбільш відомі: Сілкосія, Сребирна, Чупрене.

Великі міста: Софія, Варна, Бургас, Пловдів, Веліко Тирново, Плевен, Стара Загора

Популярні курорти:

Найбільші Морські курорти:
Північне Черномор’я: Варна, Золоті Піски, Св. Костянтин і Олена, Балчик, Бяла, Шкорпиловці, Каварна, Шабла, Кранево, Албена, Камчія
Південне Черномор’я: Сонячний Берег, Св. Влас, Несебр, Царьов, Еленіте, Обзор, Лозенец, Чорноморець, Синеморець, Равда, Поморіє, Приморсько, Кошаріца, Созополь, Ахтополь, Ахелой, Кітен, Бургас.
 
Гірськолижні курорти: Банско, Пампорово, Боровець.
 
Оздоровчий туризм:
Бальнеологічні центри: Велінград, Хісар, Сандански, Павло Баня, Банкя, Благоєвград, Кюстенділе.


 
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости