Витрати покупців нерухомості в Болгарії

+380 677 71 50 62
Витрати покупців нерухомості в Болгарії
Болгарія  відноситься до країн Європи, де найнижчі податки на нерухоме майно.
 
Податки, пов'язані з придбанням нерухомості
 
Податок на придбання нерухомості - 2-3% від суми матеріального інтересу - розраховується або від продажної вартості або від розміру податкової оцінки. За базу розрахунку береться сума, яка складає більшу вартість. Розмір податку може змінюватися щороку за рішенням муніципалітету. Плюс близько 1% від самого податку - банківські такси.
2. Податок на вписування в майновий реєстр -0,1% від розміру матеріального інтересу.
3. Нотаріальні такси - розраховуються згідно з тарифом, з матеріального інтересу (тобто за вказаною ціною нерухомості в нотаріальному акті або від розміру податкової оцінки, за базу береться сума, яка складає більшу вартість):

 
Продажна ціна Нотаріальна такса
Від 5000 євро до 25 000 євро 160,50 лв (≈80 євро) + 0.8% від вартості нерухомості
Від 25 00 євро до 50 000 євро 480,50 лв (≈240 євро) + 0.5% від вартості нерухомості
Від 50 000 євро до 250 000 євро 730,50 лв. (≈365 євро) + 0.2% від вартості нерухомості
Понад 250 000 євро 1530,50 лв. (≈765 євро) + 0,1% від вартості нерухомості
 
 
-виготовлення Нотаріального акту - сума визначається згідно з державними тарифами (залежить від ціни об'єкта, що купується, регіону, де проходить операція)

Податки, пов'язані з володінням нерухомістю.

Щорічні податки на нерухомість, розмір яких визначається за рішенням державного органу в районі розташування нерухомості. Податковою базою вважається податкова оцінка майна, яка  визначається державою після придбання та декларування майна в податковій службі.

Ставки податків на нерухоме майно однакові для приватних і юридичних осіб і становлять від 0,2% від податкової оцінки. Власники мають можливість оплатити податок одноразово або внести поквартально 4 рівними внесками. При одноразовій оплаті податків і такс до 31 березня платники податків отримують 5% знижку від розміру податку. Податок для приватних осіб на основне житло, де власник разом з членами сім'ї проживає більшу частину року, знижується на половину. При несвоєчасній оплаті податків нараховуються штрафні пені.
 
Щорічно власники нерухомості оплачують таксу за прибирання вулиць та вивезення побутового сміття. Розмір такси  в Болгарії визначається муніципалітетами міст, він становить 0,10-0,25% від податкової оцінки нерухомості.
 
Комунальні платежі
Щомісяця за показниками лічильників оплачуються витрачена вода, електроенергія та теплова енергія (в будинках, де проведено центральне опалення). Гроші платяться за ту кількість ресурсів, яке було реально використано. Оплату потрібно виробляти без затримок - у Болгарії відключають від електромережі всіх, хто не платить понад два місяці, або чий борг перевищив 200 євро.
 
Електроенергія: в країні встановлено два тарифи - денний (на даний момент коштує 10 євроцентів за 1 kW / h) і нічний (5 євроцентів за 1 kW / h), вода коштує 1,2 євро / кубометр. Електрика і вода обходяться в суму близько 50-100 євро на місяць. Більшість рахунків можна оплатити в найближчому банку або навіть скористатися послугою автоматичного зняття з рахунку.

Телефонні розмови та інтернет також оплачуються щомісяця.
 
Витрати на телефонний зв'язок: установка нової лінії - 12 євро, абонентська місячна плата близько 10 євро.
 
Оплата інтернету: установка нової лінії - 18 євро, абонентська місячна плата близько 15 євро.
 
Підтримка будівлі також оплачується власниками, але нараховується вона по-різному.
 
Підтримка міської нерухомості, це як правило, прибирання під'їздів, витрати на електрику, охорону і періодичний ремонт будівлі. У такому випадку збори власників приймає рішення про те, який персонал і за яку винагороду буде надавати ці послуги, і залежно від цього формують щомісячні внески.
 
Інша ситуація спостерігається з новозбудованими об'єктами на курортах Болгарії. Курортна нерухомість нового покоління являє собою Апарт-комплекси, які мають територією і пропонують безліч зручностей своїм власникам (басейн, дитячі та спортивні майданчики, паркінг, рецепція і охорона, оздоровчий центр, магазини та ін.). Дана інфраструктура потребує постійного обслуговування, тому для таких об'єктів характерна наявність так званої "такси підтримки" .Вона передбачає догляд за територією комплексу (цілісне підтримання комплексу - підтримка басейну, освітлення території, прибирання загальних частин, цілорічну і цілодобову охорону, вивіз сміття ). Оплачується такса підтримки раз на рік, її величина різна для кожного об'єкта, але коливається в інтервалі від 6 до 12 євро на рік за метр квадратний.
 
Якщо ж Ви володієте приватним будинком, то в такому випадку витрати по його підтримці дуже індивідуальні і залежать від Вас і Ваших бажань. Якщо Ви постійно проживаєте в своєму будинку, то основний догляд за ним можете здійснювати Ви самі. Якщо ж будинок використовується для періодичного відпочинку, то бажано подбати про укладення договору з охоронною фірмою. Також Вам можуть знадобитися послуги садівника або домашнього помічника.
 
Подобные статьи
27/04/2015 Медичне обслуговування в Болгарії
Сучасна система обов'язкового медичного страхування ("здравне осігуряване") регламентується відповідно до закону про медичне обслуговування ("Закон за здравното осігуряване"). Система обов'язкового медичного страхування створена як державна монополія. Після минулих в країні реформ більшість ...
13/02/2015 Митні правила та Болгарії
Митні правила підрозділяються на ввезення товарів з країни Європейського Союзу та на ввезення товарів з країн, що не входять в Європейський Союз.   Особистий багаж осіб, які в'їжджають в Болгарію з країн, які не є членами ЄС, звільняється від ввізного митного податку за умови, що ввезення таких товарів є нек...
13/02/2015 Пенсія в Болгарії
Між Україною і Болгарією існує договір, за яким ви можете отримувати свою українську пенсію в Болгарії. Пенсіонери в Болгарії мають особливий статус. Саме для цієї категорії громадян в країні діє спрощений режим отримання посвідки на проживання. Крім того, відносно дешева нерухомість, низька вартість життя, близька кул...
13/02/2015 Освіта в Болгарії
Освітня система має наступну структуру: дошкільна, основна (початкова і прогімназійна), середня та вища освіта.   Шкільна освіта в Болгарії регулюється «Законом про народну освіту» (Закон за народната просвіта). Тривалість навчального року з 15 вересня по 15 червня. Навчальний рік ділиться на 2 піврі...
13/02/2015 Покупка і оренда машини в Болгарії
Купівля автомобіля в Болгарії   Іноземні громадяни можуть придбати автомобіль в Болгарії при наявності зареєстрованої юридичної особи в країні (докладніше про можливості її відкриття Ви можете прочитати в розділі "Бізнес" на нашому сайті). При покупці автомобіля в лізинг, необхідно щоб фірма була зареє...
13/02/2015 Страхування нерухомості в Болгарії
Після придбання нерухомості одним з найбільш важливих кроків для її збереження є страхування від безпосереднього пошкодження будівлі, від впливу природних і атмосферних явищ, від злодійства, нанесення збитку від неправомірних дій третіх осіб і т. п.   Наша компанія від імені та за рахунок клієнта пропонує укласт...
13/02/2015 Корисна інформація
...
banner
banner
banner
banner
banner
Поездка в Болгарию
Скачайте бесплатный каталог
Руководство покупателя
Обратный звонок
Новости